metabolic balance

Sebastian Małek - lekarz medycyny, dietetyk
Gabinet nr 101 A
Rejestracja telefoniczna:  tel:  660 245 133

W przychodni Multimed dostępny jest indywidualny program regulacji przemiany materii Metabolic Balance®. W Wielkopolsce prowadzony tylko przez dwóch licencjonowanych specialistów.

Czym jest metabolic balance®?

Metabolic balance® to kompleksowy program przemiany materii regulujący wagę ciała stworzony przez lekarzy i dietetyków.
Z jego pomocą przestawią Państwo dotychczasowy sposób odżywiania na zdrowy, wyrównany i indywidualnie do Państwa dopasowany profil żywienia. Podstawę tworzy indywidualny plan żywienia, bazujący na wynikach badań laboratoryjnych oraz podanych przez Państwa informacji dotyczących zdrowia.

Cztery fazy planu prowadzą Państwa do sukcesu i umożliwiają:

  • długotrwale rozwiązać problemy wagi ciała
  • wsparcie i utrzymanie zdrowia

Jak działa metabolic balance®?
Państwa indywidualny plan żywienia łączy "chemię" ciała z "chemią" wybranych artykułów spożywczych, tworząc nową równowagę metaboliczną. Spożywacie Państwo normalne artykuły spożywcze, które nie tylko są zdrowe i zawierają składniki odżywcze, lecz które są Państwu potrzebne, aby doprowadzić "zaburzoną" przemianę materii do stanu równowagi. Opracowany dla Państwa plan jest ściśle związany z Waszym stanem zdrowia.

Dlaczego funkcjonuje metabolic balance®?
Celem planu żywienia jest wsparcie Państwa zdrowej przemiany materii i regulacja wagi ciała. Aby osiągnięcie celu przebiegło pomyślnie i w przewidywanym czasie, będą Państwo wspierani przez licencjonowanych specjalistów.

W jaki sposób metabolic balance® redukuje wagę ciała?
Dzięki indywidualnemu planowi żywienia, Państwa organizm otrzymuje wszelkie zdrowe i potrzebne składniki odżywcze. Wybór artykułów spożywczych nie przebiega na zasadzie obliczeń ich wartości kalorycznych, zawartości tłuszczu, białek czy węglowodanów. Kryterium wyboru produktów spożywczych jest wyłącznie ich wpływ na Państwa gospodarkę hormonalną. Dzięki temu, pobudzacie Państwo zdrową przemianę materii jak i prawidłowe wydzielanie insuliny. Stosując proste zalecenia przygotowywania i spożywania posiłków utrzymają Państwo długotrwale pożądaną wagę ciała i wzmocnią gospodarkę hormonalną.

Jaki wpływ na zdrowie ma metabolic balance®?
Stałe przestawienie organizmu na dopasowane i zdrowe żywienie w kombinacji z aktywnym ruchem, zapobiega chorobom cywilizacyjnym. Odnowienie naturalnej równowagi żywienia umożliwi rekonstrukcję Państwa naturalnej równowagi organizmu.

Równocześnie wzrasta Państwa wydajność i koncentracja. Poprawia sie również napływ energii, zdrowy sen, wzrost siły fizycznej i stanu psychicznego. Wzrost dobrego samopoczucia i witalność bedą u Państwa widoczne. Redukując ilość tłuszczu w obrębie podściółka tłuszczowego, a nie w tkankach mięśniowych i łącznych, skóra pozostanie jędrna i gładka.

Kiedy zalecany jest udział w programie metabolic balance®?

Program przeznaczony jest dla osób, które chcą nie tylko schudnąć, ale chcą też poprawić ogólny stan swojego zdrowia. Również, kiedy występują komplikacje zdrowotne z powodu chorób związanych z nadwagą lub wynikiem złego żywienia, jak np: cukrzyca, reumatyzm, migrena, zaburzenia przemiany materii, nadciśnienie tętnicze itp. Podobnie, gdy chcą Państwo niezależnie od wieku zyskać energię, wzrost wydajności i sił witalnych.

Chcą Państwo poznać metabolic balance®?
Tutaj znajdą Państwo osobistego specjalistę  www.prometabolic.pl

Lek. med. dietetyk Sebastian Małek

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W okresie od 1999 do 2000 roku asystent na Oddziale Kardiologii Saint Mary of Nazaret Hospital Center w Chicago. W latach od 2001 do 2009 asystent w Centrum Endokrynologii Reprodukcji i Zaburzeń Płodności w Rush University Medical Center w Chicago - ośrodku wyspecjalizowanym w leczeniu kobiet z zaburzeniami hormonalnymi, niepłodnością i ciążą wysokiego ryzyka - najstarszym tego typu centrum w Chicago. Licencjonowany specjalista metabolic balance ®. Od 2010 roku do dziś prywatna praktyka lekarska.

Aktywny uczestnik licznych konferencji i sympozjów naukowych, między innymi: Obesity & Weight Management, Age Management Medicine, Midwest Reproductive Symposium.

Członek Polish-American Medical Society in Chicago, za działalność wyróżniony nagrodą specjalną w 2006 roku.

Specjalizuje się w leczeniu otyłości i profilaktyce chorób cywilizacyjnych. Szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci.